Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.12. 10:15  l  #504

"To you from failing hands we throw the torch. Be yours to hold it high." (John McCrae: In Flanders Fields - 1915)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.12. 10:12  l  #503

Sikerrel kezdődött a Kelly Cup-menetelésünk!

Cincinnati - Johnstown
5 - 2

A vendégek szereztek vezetést, de D. Desharnais (T. McElroy, T. Beauregard) és S. Reynolds (D. Desharnais, O. Latendresse) góljaival fordítottunk. A második harmadban T. Beauregard növelte az előnyünket.
A harmadikban M. Aubin (J. Deitsch, R. Russell) és T. Beauregard (D. Desharnais, O. Latendresse) második góljával végképp eldőlt a meccs.

M. Daigneault (19/21) nem volt túl sok dolga.

Ma jön a második meccs.

GO CYCLONES GO

Válasz p@lee22 hozzászólására (#471)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.11. 10:10  l  #502
Ma akkor a Johnstown Chiefs lesz az ellenfél, bár én jobban örültem volna a Dayton-nak, de így is nyerni kell!

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.11. 8:50  l  #501
Meg is érdemli ilyen szezon után!

Válasz tenorist hozzászólására (#500)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.10. 14:43  l  #500
Chuck Weber, a Cinci főedzője lett az idei John Brophy díj győztese, azaz az ECHL-ben az ÉV Edzője

All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.10. 11:39  l  #499
Csak azért kérdezem, mert látom D'Agostini játszott már, de ennek ellenére mindkettő a hivatalos oldal (canadiens.com) szerint még a Habsnál van.

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.10. 10:52  l  #495
Vissza, azonnal a Leafs-meccs után, Matt-tal együtt.

Válasz Sjöa hozzászólására (#494)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.10. 10:48  l  #494
Pali! Stewartot is vissza irányították Hamiltonba?
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.10. 10:39  l  #493
5-0-s harmadik harmad azért szép volt!

Hamilton - Rochester
8 - 4

Corey Locke csapatrekord-beállítást csinált 6 (3+3) pontjával. Jövőre talán Montréal?
2:0-ra elment az Amerks, majd Corey Locke (Matt D’Agostini, Brock Trotter) szépített, de jött az 2 újabb vendég gól.
Tehát 1:4-re égtünk, majd a meccs felétől jött a feltámadás! Zsinórban lőttünk 6!!! gólt és simán() nyertünk!
Jonathan Ferland (Corey Locke, Pavel Valentenko) előnyből szépített, majd Ajay Baines (Janne Lahti, J.T. Wyman) tovább faragta a hátrányt.
A harmadikban Jonathan Ferland (Brett Engelhardt, Conrad Martin) talált be győztes gól szerezve.
Mathieu Biron (Corey Locke, Marvin Degon) előnyből talált be, majd jött két Corey Locke gól (Jonathan Ferland) és (Pavel Valentenko, Marvin Degon üres kapu). A végén még Brett Engelhardt (Jonathan Ferland, Corey Locke) is betalált a teljesen összeomlott Rochester kapujába.

Cedrick Desjardins (19/23) most egy kissé gyengébben muzsikált, de nem lett belőle gond.

Corey Locke

Pénteken a Toronto Marlies lesz az utolsó hazai ellenfelünk.

8-4
Miért nem tudtunk így játszani 3 héttel ezelőtt??

3 - 1

Matt D’Agostini góllal és assziszttal tért vissza Montréalból. Eric Manlow (Matt D’Agostini) szerzett vezetést az első harmadban. A másodikban egyenlítettek a Griffek, majd a harmadikban Jonathan Ferland egy elcsent koronggal győztes gólt szerzett. Végül még Matt D’Agostini (Conrad Martin, Brock Trotter) is eredményes tudott lenni.

Úgy tűnik Cedrick Desjardins lesz a megfelelő megoldás a kapuban (30/31), csak kár, hogy már késő.

Matt D’Agostini

Szerdán Rochester Americans látogat hozzánk.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#425)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.06. 22:17  l  #487
Az alapszakasz statisztikái

Cincinnati Cyclones

A csapat megnyerte az alapszakaszt és ezzel a Brabham Cup-ot is! 72 meccsen 55-12-1-4-et értünk el, ami 115 pont. Egy ponttal maradtunk csak el az utóbbi 20 év legjobb eredményétől!
292 lőtt és 178 kapott gól mellett 1311 perc kiállítást gyűjtöttek a fiúk.

PP a liga legjobbja (mint a HABS-nél ) 22,2%-kal, PK a 8. 84,4%-kal.
Leghosszabb nyerőszéria 17 sikert számlát (leghosszabb mindenki előtt) jan. 16. és febr. 29. között. "Vereségsorozat" csak 2 meccsig tartott (okt. 27-31.)
6 SO-t szereztünk (5. legtöbbet).

Egyénileg sem voltunk rosszak:
David Desharnais (rookie) 106 ponttal (29+77) a legjobb lett. 77 asszisztja is a legtöbb lett a ligában. Dec. 31. és márc. 12. között 49 pontot szerzett zsinórban!
Thomas Beauregard 31 góllal a 11. helyen végzett. Jean-Michel Daoust zsinórban szerzett 10 gólt nov. 7-23. között minden meccsen.
Kapusok terén sem állunk rosszul, Dov Grumet-Morris 2,37 G/meccs-csel 6. lett (91,4%).
+/- -ban Chad Starling +48-cal első, David Desharnais +38-cal második lett.

Ez volt az alapszakasz, jöhet a PO!

Válasz p@lee22 hozzászólására (#486)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.06. 11:20  l  #486
Buta vereséggel búcsúztattuk az alapszakaszt!

Cincinnati - Trenton
1 - 2

Vereség ellenére meg van az alapszakasz legjobbja cím - a Brabham Cup! Szerencsére a szintén 115 ponttal álló Texas is kikapott utolsó meccsén. Egyébként legutóbbi is ők vertek el, de nagyon!
M. Aubin (S. Reynolds, D. Desharnais) 30. gólját már 21 másodperc után belőtte, innentől mindenki leállt, lélekben ünnepelt már. Tartottuk magunkat, de a Trenton végül fordított.

Cody Rudkowsky (23/25) megint nem volt rossz, kell is a PO-ra!

Most jöhet a pihi, majd a PO! Április 11-én a Johnstown - Dayton csata győztesével találkozhatunk. Én a Daytont szeretném...

Válasz p@lee22 hozzászólására (#484)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.06. 11:06  l  #485
Győzelem... nem rontottuk el!

Hamilton - Lake Erie
2 - 1

Cedrick Desjardins első meccsét játszotta a 'Dogs-ban, győzelemmel mutatkozott be a kapuban (33/34). Ő a jövőnk, Cincinnatiban már bizonyított!
Az első harmadban nem esett gól, majd a másodikban Corey Locke kétszer is eredményes volt. Elsőt 18 másodperccel a kezdés után lőtte (Mathieu Biron, Brett Engelhardt), majd 5 perccel később emberelőnyben is eredményes volt (Jonathan Ferland, Marvin Degon).
A harmadikban sikerült egy kiugrásból gólt kapnunk. Sebaj, meg van a meccs! 2 előnyből egyet belőttünk, míg a 3 PK-nk sikeres volt.

Cedrick Desjardins

Ma jöhet a Grand Rapids Griffins, folytassa Hamilton!

Válasz p@lee22 hozzászólására (#483)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.05. 9:08  l  #484
Ismét siker a "királyi család" ellen!

Cincinnati - Reading
4 - 3
OT

115 pontunk van és ezzel utolértük, és több győzelmünk miatt meg is előztük a Texast! A Liga tetejéééén! Egyébként 116 pont a ligarekord... (Louisiana 2001/02).
M. Aubin (D. Desharnais) szerzett előnyt, majd a 2. harmadban D. Desharnais (O. Latendresse) ismét előnyhöz segítette csapatát. T. Beauregard (D. Desharnais, O. Latendresse) előnyben megduplázta az előnyt.
Kicsit kiengedtünk ezután, a Royals egyenlíteni tudott 2 PPG-vel 5 perccel a vége előtt.
Az OT-ben szerencsére jött R. Russell (S. Perkins) és fél perccel a vége előtt győztes gólt ütött.

Cody Rudkowsky (29/32) egyre megbízhatóbb, ha már az Admirals elvitte a kapusokat az AHL-be.

Trenton Devils az ellen ma estére.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#476)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.05. 8:29  l  #483
SO-ig húztuk, manapság már ez is valami...

4 - 5
SO

A meccs előtt érkezett vissza D'Agostini az egy meccses montréali kiruccanásból, lesz ez több is Matt!
Brett Engelhardt volt nálunk a meccs hős, mesterhármast nyomott a szörnyeknek! Az ő góljával szereztünk vezetést (Corey Locke, Pavel Valentenko), majd a második harmad elején már a másodikat lőtte (Corey Locke, Jonathan Ferland). 2 perccel később jött még a harmadik is (Jonathan Ferland, Corey Locke)!
3:1-re vezettünk tehát és megint jött a bénázás! Szépen kiegyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Még szerencse, hogy Janne Lahti (Mathieu Carle, Duncan Milroy) egyenlíteni tudott 8 !!! sec-kel a vége előtt.
Hosszabbítás semmi, büntetőknél eggyel többet lőttek be (nálunk egyedül Corey Locke volt eredményes), maradt az egy pont, aminek már úgy sincsen jelentősége. A PO-esély már réges-régen elszállt.... Locke se volt rossz, 3 assziszt és egy belőtt büntető!

Yann Danis szokásos halványabb (21/25) formáját hozta, mint idén oly sokszor már.

Ma este otthon ismét a Lake Erie Monsters jöhet.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#475)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.02. 14:55  l  #482
aha, én is kb erre gondoltam...
All-Star

Válasz p@lee22 hozzászólására (#481)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.02. 14:49  l  #481
Nem tudom, 57 meccset játszott. Valószínűleg sérült, mert a Hamiltonban sem játszik (Canadiens-ben meg pláne )

Válasz tenorist hozzászólására (#480)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.02. 14:35  l  #480
Pali, nem tudod mi van a Beauregard gyerekkel, már jó pár meccsnél nem látom a nevét a rosterben...
All-Star

Válasz p@lee22 hozzászólására (#479)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.02. 14:32  l  #479
Szorossá tettük a végét!

Cincinnati - Dayton
5 - 4

Két góllal elmentünk C. Starling (O. Latendresse, M. Aubin) és M. Aubin (D. Desharnais, O. Latendresse) találataival. Dayton szépített, de erre mi újabb 3 gólt vágtunk be. A 2. harmadban M. Aubin (C. Starling), majd a 3. elején előnyből D. Desharnais (J. Deitsch, O. Latendresse) és J. Deitsch (M. Aubin, O. Latendresse).
Tuti meccs volt, erre leültünk, mint az iszap. A hazaiak meg 3 góllal feljöttek, még jó, hogy nem tudtak egyenlíteni.
O. Latendresse 4 gólpassza és M. Aubin 2+2-je érdemel külön dicséretet.

C. Rudkowsky 23/27, most ez is elegendőnek bizonyult.

Pénteken ismét Reading Royals következik.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#449)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.04.02. 12:50  l  #478
sajna elég esélytelen a rájátszás Dogs-nak...

Hátha idén a Cincy nyeri meg a Kelly Cup-ot...

Ma is sikerült nyerniük ha jól láttam...
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.31. 9:04  l  #477

Pénteken a másik csoport ellenfél, az Elmira Jackals következhet.

Nem, mert kedden a Dayton Bombers lesz az ellenfél

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.31. 9:02  l  #476
Csak a szokásos Reading-verés volt - szorosabb eredménnyel

3 - 2

Mind az öt találat emberelőnyből született a meccsen, szerencsére mi eggyel többet szereztünk. A Royals jutott előnyhöz, amit S. Perkins (D. Desharnais, M. Aubin) egalizált, majd R. Russell (M. Macdonald, B. Ehgoetz) az előnyt is megszerezte.
A másodikban szépítettek, de R. Russell (B. Ehgoetz) második előnyös góljával eldőlt a meccs. A harmadik harmadban már nem esett újabb találat.

Cody Rudkowsky (30/32) jól védett, sokat köszönhetünk neki is. A 3/6-os PP-mutató elég imponálóra sikerült ezen az estén.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#466)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.31. 8:50  l  #475
12 verség után megtört a jég!

Hamilton - Philadelphia
5 - 3

Jól indult a meccs, mint legutóbb is, 3 góllal indítottunk. A kapust le is cserélte a Phantoms.
Kyle Chipchura (Matt D’Agostini, Marvin Degon) szerzett vezetést, majd jött Brock Trotter (Kyle Chipchura, Duncan Milroy) és Matt D’Agostini (Marvin Degon, Jean-Philippe Cote) pp gólja az első harmadban.
A másodikban megint leültünk, kaptunk is 2 gólt egy lőtt mellett. Eric Manlow (Matt D’Agostini, Mathieu Biron) lőtt emberelőnyben gólt, de 17 másodperccel később kaptunk rá egy SHG-t!
A harmadikban egy gólra feljöttek a hazaiak, de most nem voltunk oly ügyesek, hogy elrontsuk, mint pénteken... Végül még az üres kapuba is betaláltunk Duncan Milroy (Jonathan Ferland) révén.

SZÓVAL GYŐZTÜNK... VÉGRE!

D’Agostini 3 pontjával kiemelkedett a mezőnyből. 12 előnyt kaptunk, hármat be is lőttünk ebből.

Yann Danis végre jól védett (36/39), sikerült is győzni!

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.30. 10:58  l  #472
Nem baj (DEEEEE ), majd jövőre ismét nekirugaszkodunk!

Válasz Ducks_fan hozzászólására (#470)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.30. 10:57  l  #471
Valahogy nem megy igazán a Chiefs ellen.

3 - 6

Sgroi két góljával elment a hazai csapat, majd a második harmadban M. Aubin büntetőből szépített! Egy újabb Chiefs gól után C. Ferazzoli (B. Ehgoetz, C. Starling) is betalált. Harmadszor M. Macdonald (M. Aubin, O. Latendresse) is gólt szerezett, de esélyünk sem volt még, az X-re sem ezen az estén.

Cody Rudkowskynak (18/23) nem volt valami fényes. PP dicstelen maradt, SH-ban meg kaptunk egy gólt.

Ma ellen lehet javítani, ellenük menni szokott a játék!

Válasz p@lee22 hozzászólására (#462)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.30. 10:55  l  #470
Hát akkor ennyit az én prófétai mivoltomról, képességeimről...

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.30. 10:49  l  #469
Bourque négy góllal terhelte meg a kapunkat

Hamilton - Hershey
2 - 5

12 meccsre nyúlik már a nyeretlenségi soroztunk, hát gratulálok!
J. Lahti (J. Cote, C. Locke) még megszerezte a vezetést, de ezután... Sorra kaptuk a Bourque-féle gólokat. 1-4-nél még szépített Mathieu Carle (Jean-Philippe Cote, Corey Locke) emberelőnyben, de ennyi. Szánalom, ahogy játszunk mostanában.

C. Desjardins kezdett (13/16), de a meccs felénél már Yann Danis (13/14) kucorgott a kapuban.

Mathieu Biron

Ma ois meccs, a Philadelphia Phantoms következik.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#433)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.29. 13:32  l  #468
Elmira megint elkapva!

Cincinnati - Elmira
4 - 2

Rekord számú, 9615 néző jött el a meccsre (korábbi rekord 7584 volt eddig). Az újonc C. Ferazzoli (B. Ehgoetz, S. Reynolds) első góljával szerzett vezetést a csapat. J. Deitsch (O. Latendresse, K. Bushee) tovább növelte az előnyünket az első harmad végén. A másodikban szépítettek, de erre jött M. Aubin (B. Ehgoetz, O. Latendresse) válasza. A végére újra szoros lett, de D. Desharnais (J. Deitsch) üres kapus gólja elég volt már a sikerhez.

Cody Rudkowsky (33/35) jó formát mutatott, szép teljesítményt nyújtott.

Ma este Johnstown Chiefs, tovább, tovább, tovább...

Válasz p@lee22 hozzászólására (#419)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.29. 9:39  l  #467
Még szerencsénk sincsen...

Hamilton - Wilkes-Barre/Scranton
4 - 5
SO

Ezt a meccset hozni kellett volna az eredmény alakulása alapján, de mostanában végül még a tutit is elbukjuk. Simának indult, túl simának! Matt D’Agostini (Brock Trotter, Conrad Martin) 11 másodperc után vezetést szerzett, majd előnyből Mathieu Carle (Marvin Degon) 2-0-ra alakította az első harmad eredményét.
A másodikban Jonathan Ferland (Daniel Corso) már a harmadikat küldte a kapuba, érett a rossz sorozat lezárása. Erre jött 2 hazai gól, újból szoros a meccs. Marvin Degon (Duncan Milroy) 8 perccel a vége előtt ismét két gólosra növelte az előnyünket. Ezután jött az összeomlás, 2 gólt kaptunk alig 2 perc alatt.
Szerencsére PO-ig legalább kihúztuk, majd büntetőkig. Ezek már nem mentek, hatból hármat belőttünk ugyan, de Penguins eggyel többet.

Cedrick Desjardins (34/38) kezdett, nem is volt rossz. Ötből csak 2 büntetőt hárított az SO-ban, ez volt kevés. Kevés kiállítás volt, nekünk az egyiket sikerült értékesíteni, míg a Wilkes-Barre-nek egyet sem.

Marvin Degon

Ma a Hershey Bears otthonában lesz jelenésünk.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#465)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.27. 12:02  l  #466
Újabb egyszerű győzelem!

6 - 2

Desharnais és Russell 4-4 pontjával ismét vertük a csoport riválist! M. Syroczynski (D. Desharnais, R. Russell) és R. Russell (O. Latendresse, D. Desharnais) góljaival vezettünk, majd szépítetek.
A másodikban jött két D. Desharnais gól - (R. Russell, M. Syroczynski) és (M. Aubin, O. Latendresse PPG). a végén még S. Reynolds (T. Wolfe) és R. Russell (C. Ferazzoli, J. Coyle) is betalált.

Cody Rudkowsky 21/23-mal zárta az estét.

Válasz p@lee22 hozzászólására (#440)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2008.03.27. 10:55  l  #465
Megint csúfos leégés!

Hamilton - Binghamton
1 - 7

Csupán egy lőtt gól, mellé hét bekapott. Ennyi, nem több! Már nem is akarjuk a PO-t, úgy látszik...
Az első és a második harmadban is két-két gólt kaptunk. Csupán 0-6 után tudtunk szépíteni Corey Locke (Greg Stewart, Andrew Archer) Lőni medig lőttünk, 40-szer találtuk el a hazaiak kapuját, de ez is kevés volt.

Kapuban ismét Yann Danis (21/28), jól ki is tömték szegényt!